ליווי של עורך דין בעסקאות מקרקעין

ליווי משפטי בעסקאות מקרקעין הוא אינו מותרות. עסקת מקרקעין מכילה את כל הגורמים בעסקה רגילה, כגון משא ומתן, מסוימות, גמירת דעת, תום לב ועוד אולם מכילה אלמנטים נוספים כגון זכויות בניה, שימושים, מיסוי מיוחד, התחייבויות ייחודיות לעסקאות נדל”ן ועוד.

עסקאות מקרקעין מקיפות קשת רחבה של אפשרויות, החל ברכישת דירה למגורים או דירה להשקעה, רכישת חנות להשכרה, נכס תעשייתי או מגרש, בניין משרדים או בנייני דירות וכלה ברכישת מניות בחברת נדל”ן שנחשבת עסקת מקרקעין לכל דבר ועניין.

גם נושא המיסוי מגוון ומשתנה מעסקת מקרקעין אחת לרעותה, בכל העסקאות יש חובה לשלם מס רכישה או מס שבח עליהם ניתן בנסיבות מסויימות לקבל פטור מלא או חלקי, לעיתים נדרש לשלם מס רכוש, היטלי השבחה או היטלי פיתוח, דמי הסכמה או דמי היוון ועוד.

תכנון נכון וביצוע בדיקות מקדמיות יסודיות יכולים להכריע את הכדאיות של עסקת מקרקעין, באם העסקה תצא לפועל אם לאו, איך יושפע מחיר העסקה, כיצד מומלץ לממן את העסקה והאם לאחר כל הבדיקות הללו העסקה כדאית אם לאו.

ניסיון מצטבר של מעל 20 שנות ניסיון משפטי ועסקי שצבר משרדנו הינו חלק חשוב בשירות שלקוחות המשרד מקבלים, לצד ליווי ופיקוח אישי של השותפים במשרד.