הנחות, הטבות ופטורים ממיסי דיור לנכי צה”ל ונפגעי פעולות איבה

בימים אלה, בהם אנו מציינים את קרבנם של עשרות אלפי חיילים ישראלים ואזרחים שנפגעו כתוצאה משירותם הצבאי או מפעולות איבה, חשוב להזכיר כמה הטבות שקבע המחוקק עבור ציבור זה:

הנחה בתשלום מס רכישה
פעמיים במהלך חייו, זכאי נכה צה”ל/נפגע פעולת איבה (בדרגת נכות 19% ומעלה לצמיתות) לרכוש דירה למגורים בהטבה משמעותית על גובה המס שיהיה עליו לשלם בהתאם לתנאים. ההטבה חלה גם על בן זוגו, על אף שאינו מוגדר כנכה.
דוגמה: בגין רכישת דירה ששוויה עד 2,500,000 ₪, יינתן פטור ממס רכישה על מדרגת התשלום הראשונה, בנוסף, על חלק השווי שעד – 1,623,320 ₪ לא ישולם כלל מס רכישה. על היתרה עד לסכום של 2,500,000 ₪ ישולם 0.5% מס רכישה מערך הדירה.

הנחה בארנונה עירונית
נפגע פעולת איבה, נכי צה”ל, הורים שכולים, אלמנות צה”ל ושארים, זכאים להנחה בתשלום הארנונה העירונית (עד לשטח מוגדר מתוך הדירה) שיכולה להגיע עד לסכום של שני שליש מהתשלום ועל פי המוגדר בצו הארנונה העירונית הרלוונטית.
דוגמה: נפגע איבה שצריך לשלם סכום דו חודשי של כ- 1,000 ₪, יצטרך לשלם כ- 334 ₪ בלבד.

סיוע בדיור לאלמנות ויתומי צה”ל
קבוצה זו זכאית לסיוע חד פעמי ברכישה/החלפה של דירה ראשונה, לצורך החזר משכנתא או לשיפוץ הדירה. לאלמנת צה”ל עם או בלי ילדים, קטינים או בגירים, מגיע מענק לרכישת דירה ראשונה בסכומים של עשרות עד מאות אלפי ₪.

סיוע לנכה צה”ל ללא דירה
נכה צה”ל ללא דירה בבעלותו, זכאי למענק של עד כ 100,000 ₪ בגין רכישת דירה זו ואם הוא מחליף את דירתו הממוקמת בקומה גבוהה יחסית, בדירה אחרת בקומת קרקע, יהיה זכאי למענק בגובה של עד כ- 50,000 ₪ בהתאם לתנאים.

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן